زن بودن


چهار زن را از ولایت فراه و منطقه شیندند هرات می ربایند، می برند صحرا، دادگاه صحرایی میگیرند و به اتهام کارهای غیر اخلاقی  گلوله ها را به مغزشان خالی میکنند.

به همین راحتی قانون برای یک زن ( حتی زن فاسد) در کشور من اجرا میشود! نیاز به مراحل قانونی و دولت و پلیس و زندان هم نیست. جالبتر اینکه پلیس هم کاری نمیکند.

مردم عام چه میگویند؟

خوب کد، صدقه چشمای کسی که ای فاحشه ها ره کم کرده. بخی کل منطقه ره بد نام کردن، زن و دختر مردم بیرون برامده نمیتانه بخاطر ازی فاحشه ها!

فاحشه ها اعدام صحرایی میشوند فاحشه هایی که وقتی متولد شدند بیگناه بودند، کودک بودند، گریه کردند، اغوش مادر را تجربه کردند، آنها هم وقتی اولین بار دست مردی به دست شان خورد بدنشان سرد شد فشار خونشان افتاد و زبانشان بند بند شد. انهایی که فقر، بی سوادی و جهالت خانواده شان به علاوه وقاحت و بی شرمی جامعه دست به دست هم دادند تا به چهره منفور جامعه تبدیل شوند برای یک لقمه نان.

ایا هیچ مردی، مثلا همین مردها که کنج مساجد سجاده اب میکشند و یارب یارب شان گوش فلک را کر کرده، یا این روشنکفران به این فکر کرده اند که در فاحشه شدن زنهای جامعه شان چقدر سهیم هستند؟ همین ها که زنهای خود را در پستوها پنهان کرده اند و زن مردم برایشان وسیله کام گیری در هر حدی که امکان پذیر باشد است.

آن طرف تر روی نقشه جغرافیایی در ایران، این روزها قضیه #اسیدپاشی یک عده افراطی به نام مبارزه با بی حجابی و امر به معروف و نهی از منکر خودسرانه، روی دختران و سکوت دولت برای برخورد شدید با این مجرمین بحث داغ روز در جامعه هست.

اجتماع های دانشجویی فعالین مدنی مردم عادی در برابر دادگستری شهر اصفهان برای حمایت از حقوق زنان در ایران شعار سر میدهند. اما صدا به کی میرسه و برخورد جدی صورت میگیرد یا نه خدا داند.

فکر میکنی اخبار عادی شده تکانت نمیدهد، عکس ها را می بینی دخترانی که کور شده اند زنهایی که در فراه به روی خاک افتاده اند، چشمانت را میبندی و یک لحظه فکر میکنی که میتوانستی جای هر کدام از این ادمها باشی، میلرزی بدنت سرد میشود اه سردی میکشی و کامپیوتر را خاموش میکنی. درد زن بودن را گاهی حتی یک زن هم احساس نمیکند.

پانوشت: چقدر خوب که با کسی که همیشه وبلاگت را میخواند همکلام شوی، هر حرفی بزنی نیاز به توضیح نداری حتی برای شوخی هایت. میفهمد درک میکند و این عالی است.

 

12 دیدگاه برای «زن بودن»

 1. می‌پرسید: «آیا این روشنفکران به این فکر کرده‌اند که در فاحشه‌شدن زنهای جامعه‌شان چقدر سهیم هستند؟ همین‌ها که زنهای خود را در پستوها پنهان کرده‌اند و زن مردم برایشان وسیله کام‌گیری است.»

  با این تعریفی که شما از روشنفکر کردید، او از مردی که کنج مساجد سجاده آب می‌کشد، بدتر است. پس حق دارم بپرسم چرا نسبت روشنفکری به او می‌دهید؟!
  عادتاً همه به روشنفکر می‌تازند بدون آنکه روشن کنند روشنفکری چیست و روشنفکر کیست؟

 2. کاملا با شما موافقم. باید از کله همیشگی روشنفکرنما استفاده میکردم

 3. چندی قبل در یک گفتگوی فیس‌بوکی با یکی از دوستان در همین مورد صحبت به درازا کشید و من تلاش کردم که به تغییر و بهتر شدن وضعیت امیدوار بود ولی خودم می دانستم، باید راه دیگر سنجید و گونه‌ای دیگر زیست. فاحشه‌های این کشور هنوز زنده است و متضررین به گلوله بسته می شوند

 4. البته من طرفداری از فاحشه ها نمیکنم. در کل نمیخواهم که درین رابطه اظهار نظر کنم. اصلا استفاده از کلمه فاحشه خودش نیاز به یک بحث طولانی داره که به کی میشه گفت فاحشه یا اصلا درست هست که همچین کلمه ای را در کل استفاده کنیم یا نه.
  تاکید من برخورداری یک زن از حمایت قانون است و اینکه دولت باید طی مراحل اداری مجرم را مجازات کنه نه هرکسی از راه رسید.

 5. البته دو موضوع کاملا متفاوت درنوشته شما خلط شده است
  قضیه اسید پاشی و اعدام صحرایی
  این دو هیچ ربطی به هم ندارد.
  بهتر روی موضوع اسید پاشی کمی تحقیق می کردید وبعد نظر می دادید.
  البته نظر شما در باره اعدام صحرایی و نگاه عمومی جامعه به انها مبهم وگنگ است

 6. من متخصص نیستم. درباره هر قضیه هم دیدگاه خودم را بیان میکنم فقط.

 7. سلام عمه. یک چیزی امروز در خبرها شنیدم که کمی تکان دهنده تر بود. داشتند مقایسه میکردند که مثلن در انگلستان سالانه حداقل دویست مورد اسد پاشی صورت میگیرد و این در حالی است که در ایران این موارد بسیار کمتر است و نباید این مسئله را اینقدر بزرگش کرد. زیرا دشمنان از این آب گل آلود برای خودشان ماهی میگیرند!
  یعنی دولتمرد های ما چقدر میتوانند وقیح باشند! ؟

 8. رسانه ها دست دولت هست و هر چیزی را انطور که دوست دارند بیان میکنند اگر واقعا سالانه دو صد قضیه اسیدپاشی در انگلیس وجود میداشت ایا تا کنون صدای مردم و فعالین اجتماعی بلند نشده بود؟ مردم انگلیس که بیشتر از مردم ایران دسترسی به رسانه های آزاد و ازادی بیان دارند. به قول شما که گاهی وقاحت ها خیلی احمقانه هم بنظر میرسد. چه میشود کرد…

 9. سلام عمه. عطف به لینکی که از یک روزنامه ی انگلیسی به دستم رسیده من باب خبر رسانه ها، به زودی لینک رو خدمت شما ارسال میکنم که شما صحت و سقم اون رو بررسی بفرمایید

 10. تنها در طول یک سال، 250 مورد اسیدپاشی در انگلستان رخ داده است و جا دارد وزارت امورخارجه ایران درباره سفربه این کشوربرای ایرانیها هشدار امنیتی صادر کند
  البته وزارت امورخارجه می تواند مناطق ناامن این کشور را  جهت اتباع ایرانی که در این کشور مقیم هستند، مشخص کند تا از سفر به این مناطق پرهیز کنند
  جالبترش اینجاست که توی این گزارش  میگه اسیدپاشی در انگلستان نسبت به سالهای  گذشته افزایش پیدا کرده و مردان سه برابر بیشتر از زنان قربانی شده اند این هم لینکش از گاردین. http://www.theguardian.com/uk-news/2014/apr/10/acid-attacks-uk-rise-gangs

 11. این لینک منبع بود. بیزحمت شما که به تحقیق واقعیت دسترسی بهتری دارید نتیجه رو به بنده بفرمایید

 12. واقعا درد آور است، بخصوص برای من که از نزدیک این موضوع را بررسی کردم.
  یکی از قاتلین به اصطلاح همین فاحشه ها، مردی بود صاحب رسوخ، هم دربین مردم و همه در دولت جایګاهی داشت. که جناب شان دقیقا ۳۸ بار با یکی از همین زنها همخوابی کرده بود، وقتی موضوع ګوش به ګوش میشود، اطرفیانش به او شکی میشود، بخاطریکه اولا خود را پاک نشان دهد و دوما غیرتش را به رخ بکشد، این زن ها را بعد از کام ګیری مجدد، میکشند.
  خیلی وقتها بعضی چیزها را نادیده و بعضی وقایع را نادیده میګیرم، صرف بخاطر اینکه خود را شکنجه ی روحی نکرده باشم.
  ولی خدا شاهد است که در نیمه شب ها و قتی وجدانم مرا محاکمه میکند، چقدر زجر میکشم، شکنجه میشوم، ضجه میزنم و یواشکي اشک میریزم.
  چون از من کاری ساخته نیست، بارها از خدا طلب مرګ کرده ام و همیشه میګویم: کاشکي نبودم…

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s