انتخابات بی نظیر ریاست جمهوری افغانستان


بله انتخابات به دور دوم رفت. ۱۶ حمل مردم پای صندوق های رای رفتند و به افتخار این پای صندوق رفتن شان تعداد فراوانی طالب خود را در گوشه کنار کشور منفجر کردند تا پدیده انتخابات هر چه بی نظیر تر به چشم بیاید.

انتخابات در حالی به پایان رسید که جامعه جهانی از هیچ کوششی برای هر چه بهتر برگزار شدن ان دریغ نکرد. گفته میشود این تلاشها تا حدی بود که کشورهای همسایه وقتی دیدند که بعضی سایت های راهی دهی در ساعت ۱۱ صبح به کمبود برگ رای دهی مواجه شده اند. برگه های رای دهی از پیش تیک خورده خود  با خلوص نیت تقدیم کردند تا پروسه به بی نظیری هر چه تمام تر به پایان برسد.

عصر انتخابات زمانی بود که تمام رسانه های اجتماعی را عکس های زنان و مردان شهرهای کابل و بامیان و مزار و… مخصوصا زنان بامیان! فرا گرفته بود.

اما بعد از انتخابات مشخص شد که بیشترین رای را ملت غیور جنوب کشور که هیچ عکسی به علت غیور بودن انها از زنان شان منتشر نشده بود به صندوق ها ریخته اند تا حدی که در بعضی سایت ها وقتی برگه ها داخل صندوق ها جای نشده بود با پای شان بر برگه فشار وارد کردند و همراه با جای کفش شان برگه ها را روانه بررسی به کمیسیون مستقل انتخابات نمودند.

از فردای انتخابات هر روز عبدالله عبدالله و اشرف غنی احمد زی دو نامزدی که دست پیشتری در … وغیره  داشتند شروع به تبلیغات نموده و هر کدام به تیم و طرفداران خود برنده شدن شان را تبریک گفتند.

تقریبا یک ماه گذشت تا اینکه در تاریخ ۲۴ ثور، بالاخره کمیسیون ان یک درصد آرای باقی مانده و باطل اعلام نشده را بعد از اعلام نتایج به صورت ده درصد ده درصد،  به صورت رسمی اعلام کند و ملت از قبل شنوانده شده را عملا و رسما باخبر بسازد که انتخابات به دور دوم رفت.

دقیقا هم در این یک ماه تمام کوه و دشت و دریا و گاو و گوسنفدای کشور هم  فهمیده بودند که انتخابات به دور دوم میرود. این وسط اقتصاد فلج شده مردم که بیشترین ضربه را از انتظار کشیده و میکشد نفس های اخرش را تا اعلام نتیجه نهایی به امید پیروزی یکی از این مجاهدین راه حق و برتاج نشستن اش می کشد تا شاید خدا رحم کند و اوضاع سیاسی از حالت تشنج خارج شده مردم به روال عادی زندگی خود برگردند. اما این وسط بنظر می اید یک عده ای از این بازی خوششان امده و طول اش می دهند و غاز می چرانند و انگار نه انگار که ملت همیشه پایمال شده از این بیشتر توان چنین فشار شکننده اقتصادی را ندارد!

ما همچنان منتظریم که دور دوم انتخابات که  تاریخ ۱۴ جوزا سال جاری اعلام شده کی برگزار می شود؟

خلاصه ما و شما و جامعه جهانی همه دست به چانه به کی خیره ایم نمیدانم!!!

 

 

9 دیدگاه برای «انتخابات بی نظیر ریاست جمهوری افغانستان»

  1. خوب از اولش بنویس: این یک طنز است. جدی شروع می کنی به خواندن، یک دفعه متوجه میشی که طرف شوخی دارد.

  2. ببخشید دیگه اگه می نوشتم ظنر است باز شما نمیخواندیش 🙂

  3. بسيار زيبا واقعا لذت بردم إز خواندن متلبتان تشكر

  4. سلام عمع سنگری مثل همیشه خوب می نویسی
    اگه گفتی من که هستم؟
    دو سه سال انترنت نداشتم وبلاگتهم فیلتر بود امیدوارم حالتان خوب باشد و من را هم هنوز از یاد نبورده باشی

  5. هرگزم نقش تو از لوح دل و جان نرود 🙂

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s