جنده


روی تخت  دراز کشیده بود، به بازی سایه مرد بلند قامت روی پرده ابریشمی که با وزیدن باد ملایم کج و ماوج میشد خیره شد. از اینکه به مرد نگاه کند خجالت میکشید. از اینکه چیزی بدنش را نپوشانده احساس نا آرامی می کرد. سنگسار! صحنه های فیلم ثریا زتی که به جرم زنا سنگسار شد از پرده چشمانش رد میشد. سنگسار، حکم او بود. دلش لرزید، سرخ شد، اما کو چهارتا شاهد؟ سریع دیوارهای دور و برش را با گردش چشمانش چک کرد، دوربین نیست، شاهدی هم نیست، سنگساری هم در کار نیست. اینجا سنگسار نشود، قیامت چه؟ به مرد گفت: یعنی واقعا قیامتی در کار نیست؟ مرد لبخند زد: به چه چیزهایی فکر میکنی لذت بردی؟ زندگی ات را با فکر و عذاب گناه حیف نکن.

گناه! گناه را که تعریف کرده آیا اینکار واقعا گناه است؟ گناه ، بهشت ، جهنم ، شیطان، سیب، خطا، آدم، حوا  …. در ذهنش جولان میخورد.

سرمای پاییزی پوستش را آزار میداد، از جایش بلند شد خودش را لخت در آینه قدنما با حاشیه چوب قهوه ای رنگ جلا زده ی روبه روی تخت دید. «جنده» اولین کلمه ای بود که به ذهنش رسید. لبخند تلخی زد، یعنی واقعا جنده که میگفتند اینچنین است؟ کسی از درون ذهنش مصمم پاسخ داد نه نیست ! اینها همه تراوشات یک ذهن درگیر اعتقادات مذهبی است. به خود حیران اش  در آینه نگاه میکرد صدای اذان شام مسجد نزدیک خانه آهنگ بکگراند ذهن اش بود.

 

14 دیدگاه برای «جنده»

 1. چه دست و پا زدن میان آن هم اعتقادات و کار انجام شده را خوب به قلم کشیده ای!

 2. آزادی خوب است ولی این هم خوب نخواهد بود که هرکسی هرکاری دلش خواست انجام دهد چرا که خرد این را نمی پذیرد

 3. اینها همه تراوشات یک ذهن درگیر اعتقادات مذهبی است.

 4. نسرین :
  چه دست و پا زدن میان آن هم اعتقادات و کار انجام شده را خوب به قلم کشیده ای!

  سلام نسرین جون کجایی هستید؟میشه شمارتوداشته باشم؟

 5. در هم آمیزی واژه ها گویای واقعیتی است که ذهن خواننده را به آنچه در چاردیواری زندگی در گذر است و گاهگاهی اتفاق می افتد، سوق میدهد؛ کلمه «جنده» کمی نامانوس است.

 6. خانم محترم تو با این نوشته ات افکار جامعه را فاسد میکنی. وجود تو برای یک جامعه اسلامی ننگ آور است. آدم های مانند تو باید از جامعه رانده یا سنگسار شود، چون وجود تو مانند پرازیت در جامعه اسلامی است، هرقدر تداوم داشته باشی زمینه را برای فاسد شدن دیگر افراد جامعه اسلامی مساعد میکنی.

 7. این خیلی ننگین است که تو نوشته های که ذهن جامعه اسلامی را خرچه دار میکنه در اینجا نشر کردی. در جامعه پشتون کسی این عمل را انجام داده نمیتواند. ولی اگر انسانهای مانند تو در جامعه افغانستان باشد اینها هم به راه غلط خواهد رفت. میدانم که دوختری از اهل هزاره هستی، قبلا که هزاره ها اینقدر بیغیرت نبود حالا نمیدانم که چرا تو و شوهر بی غیرت تو و برادران بی غیرت تو این ننگ را پذیرفته و تو را محاکمه و سنگسار نمیکنه آنها هم مانند تو افکار خواهند داشت که برای جامعه ما قابل قبول نیست. دوستان شما هم در باره این خانم از ما حمایت کنید و دیگر اجازه ندهید که چنین انسانهای جامعه اسلامی مارا مفسد کند. و من الله توفیق.

 8. اقا اشتباه گرفتی. فقط یک ذهن فاحشه است که می تواند از این داستان چنین برداشتی کند.

 9. تنها هرزه را سنگسار میکنند. غافل از آنکه شهر پراز فاحشه های مغزی است.
  وکسی نمیداند که مغزهای فاحشه ویرانگرترند تا تن هرزه…!!!؟؟؟
  «ډاکټر علی شریعتي»

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s