نمی گذاریم که غرب کابل به جنوب لبنان تبدیل شود


خوب یک بحث کاملا پیچیده است و در این بین من فقط نظر و احساس شخصی خودم را مینویسم همان چیزی که بهش اعتقاد و ایمان دارم. چند روز است که بیلبوردهای تبلیغاتی برای برگزاری یک همایش به مناسبت (مرگ. وفات. ارتحال. هرکدام را که می پسندی بخوان) آیت الله خمینی رهبر ایران در قسمت هایی از غرب کابل و این قابل تامل است که فقط غرب کابل نصب شده.
غرب کابل بیشتر مردم شیعه مذهب از قوم هزاره زندگی میکند و همین بهانه شده که دولت ایران مثل همیشه از این موضوع شیعه بودن سوء استفاده کند و بیلبوردهایش را در این منطقه بزند به چند دلیل. اول بخاطر هم مذهب بودن پذیرفتنش آسان تر است دوم اینکه مردم هزاره ادم های ساده و بسیار مذهبی هستند مخصوصا نسل میانسال و پیرشان و این باعث میشه که اگر استقبال نکنند مخالفتی هم نداشته باشند. سوم این کار بهترین و راحت ترین بی مصرف و بی دردسرترین راه برای ایجاد نفاق مذهبی بین مردم شیعه و سنی هست و دولت ایران به راحتی به افکار عمومی می فهماند که من مثلا اینقدر طرفدار دارم در افغانستان و اگر نه چرا رهبر ایران سالروز وفاتش در افغانستان تجلیل شود؟ به ما چه؟ مگر وفات و تولد رهبرهای مذهبی و سیاسی افغانستان را آنجا تجلیل میکنند؟ اصلا چرا اینکار را بکنند. این مسئله فقط بر میگردد به ایران و سیاست های داخلی اش اما وقتی به قول دوستم یک کشوری مثل افغانستان در و پیکر نداشت صحنه خودنمایی و زور آزمایی کشورهای خارجی میشود. مثلا ایران به آمریکا می فهماند که هزاره های شیعه مذهب طرفدار من هستند و یک مارک بزرگ که سالها به پیشانی هزاره ها خورده است را هر ساله پر رنگ تر میکند.
این وسط مردم افغانستان چه گناهی کرده اند؟ کی ها از این کار استفاده می برند؟ پول ها که بسته بسته به ریاست جمهوری افغانستان ریخته میشود مارکش به پیشانی مردم مظلوم بی گناه افغانستان می خورد و چند نفر سوء استفاده گر هم تبلیغات برای ایجاد نفاق بیشتر و حکومت راحت تر را شروع میکنند.
بس است دیگر نباید بخاطر چهار تا آخوندی که دستشان در جیب ایران است تمام مردم غرب کابل و بهتر است بگویم تمام قوم هزاره مهر جاسوس ایران را بخورند. بغیر از این افراد دست خیلی از سران دولت هم که جز این قوم نیستند هم که در کاسه ایران است اما با درایت ایران و دلایل و زد و بندهای سیاسی این افراد کارها پنهانی انجام می شود.
هنوز عده ای از مردم بنا به اعتقادات مذهبی که دارند نمی توانند سیاست خمینی را از مذهبش جدا کنند متاسفانه.
سیاست خمینی همان بود که اسلام مرز نداشت اما افغانی ای که در ایران متولد شد و تا سی سالگی آنجا زندگی میکرد کارت مهاحرت یا بهتر بگویم «کارت ویژه آوارگان افغانی مقیم ایران» داشت یعنی سی سال آواره بود چون اسلام مرز نداشت.
ما دوست نداریم و نمی گذاریم که غرب کابل به جنوب لبنان تبدیل شود.

8 دیدگاه برای «نمی گذاریم که غرب کابل به جنوب لبنان تبدیل شود»

  1. سیاست داخلی مملکتِ ما تا چه اندازه بایستی مایه‌ی بدبختی و شرم ما و مایه ضرر همسایگان، علی الخصوص افغانستان، شود خدا می‌داند.

  2. با بهنام موافقم و جز شرمندگى تنها ميگم كه مرگ و زندگى اين رخبر بخدا تو خود ايران هم براى قشر وسيعى تز جامعه تجليل نميشه

  3. درود برشما که درد جامعه را بیان میکنی
    مردم هزاره همیشه قربانی دشمنای داخلی و خارجی بوده و هست ایران همیشه خواسته که به مردم شریف هزاره ضربه بزند و این هم یکی از آن راه ها است که متاسفانه ما چوب بی اتفاقی خودمان را میخوریم حرف یکدیگر را قبول نداریم و احزاب متعدد هم هزاره ها را در مقابل هم قرار میدهد از کجا و از چی بگویم که هر چی میکشیم از دست خودمان میکشیم ما باید اتحاد داشته باشیم که این بهترین راه است

  4. یک مسئله ی جاب اینجاست که انها چقدر به افرادی مانند احمد شاه مسعود احترام دارند و برایش تبلیغ میکردند و میکنند اما از بابه مزاری (رح) هیچ سخنی نمیزنند بروند بیلبوردهای خود را در پنجشیر بزنند چرا امدند اینجا در غرب کابل در بین ما …. من شخصا بیست سال در ایران زندگی کردم اما هیچ وقت فراموشم نمیشود که چقدر بی احترامی دیدم چقدر تحقیر شدم و چقدر مجبور بودم بخاطر خودم و خانواده ام با ان متعصبین جنگ کنم واقعا ایران چه فکر کرده و انانی که در اینجا از ایران حمایت میکنند و دست به چنین کارهایی میزنند بخدا قسم که هر لحظه از کنار این بیلبورد ها رد میشوم میخواهم ان را پاره پاره کنم تا بفهمند که اینجا ایران نیست اینجا سرزمین ماست .

  5. سیاستی که ایران همیشه به استعمارگر پیر نسبت میداده_تفرقه بینداز،حکومت کن_،امروز خودش در افغانستان برای مردمی که بیشترین و عمیقترین کینه ها رو از این دولت به ظاهر اسلامی برده،داره پیاده میکنه.تا کی این مردم اجازه میدهند که از سادگی و حماقت شون سواستفاده بشه!

  6. به نظر شما اتحاد یعنی چه؟ اتحاد یعنی اینکه دو گروه شیعه و سنی فقط بخاطر رو کم کنی بزن تو سرو کله هم؟ بخاطر اینکه کم نیارن دانشگاه، محلی رو که اینده کشور از اونجا نشأت می گیره رو به بازی بگیرن هر روز درس رو تعطیل کنند به خاطر یکسری عقاید مزخرف؟ بعد هم همشون با هم یجا علیه ایران تظاهرات کنند؟گروهی برن دم در سفارت گروهی برن غرب برچی شعار بدن؟ مگه ما نمی گیم کشورمان بی در و پیکر شده همه دست دخالت دارند. بهتر نیست دقیق بشیم ببینیم تا باطن دخالت رو پیدا کنیم. به باقیه مردم کار ندارم. اما اگه همین افغانستان فردا اماج جنگ های خانمان سوز قرار بگیره مطمئمن باشید بیشتر ما هزاره ها اولین جایی که سعی می کنیم خانواده و فرزندانمان را ببریم همان ایران هست. نه بخاطر اینکه محتاج پناهیم محتاج دلجویی (که هیچ چنین توقعی هم را نداریم) اما چون شیعه هستیم یه دل محکم داریم. شاید مهمترین دلیل دشمنی غرب با ایران بخاطر مسلمان و شیعه بودنش هست. و شاید همین ایران یک دلیل بزرگ برای نام شیعه است. جانب داری من به خاطر علاقه من نسبت به ایران نیست، سالها عمر خودم در ایران هدر رفت که هیچ جبران نخواهدشد. اما بیایید از دور از بالا به قضیه نگاه کنیم. ما شیعه هستیم. شاید تمام این مسائلی که امروز اتفاق افتاده از تظاهرات علیه خواسته های دانشجویان و دیگر اتفاقات تماما خواسته ها و نیشخندهای کسانی باشد که ما را و تفکر ما را مثل عروسک می گردانند. نه طرفدار ایرانیم نه خمینی یک افغانی است. اما شیعه که هستیم. عاشورا را تجلیل می کنیم.

  7. تا وقتی امام خمینی (ره) زنده بود افغانی هم مانند ایرانیها حق دریافت سوبسید داشت٬ کوپن های مواد غذایی که افغانها دریافت می کردند را همه بخاطر دارند٬ پس خیانت دیگران را نباید پای امام خمینی (ره) نوشت و اگر کسی شخصیت امام خمینی (ره) را خوب بشناسد می داند که از چنین شخصیت بزرگواری در همه جای دنیا باید تجلیل شود. از شما عزیزان باسواد که پیدا کردن واقعیتها و حقیقتها برایتان نسبتا آسان است تعجب می کنم که اینچنین بدون مطالعه قلم می رانید و اسیر نفس عقده دار خود هستید. عقده از ایرانی ظالم را نباید بر سر هر ایرانی خالی کرد. من فکر میکنم که بسیاری از برادران ایرانی باید بابت رفتارشان با مهاجران افغانی جوابگوی امام زمان (عج) باشند.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s