خبرهای عجیب امروز


محمود کرزی برادر رییس جمهور کرزی: (به نقل از سایت بینوا)

برای من مهم نیست که پشتون ها بیشتر ازین در قدرت باقی بماند. بیائید برای اقوام دیگر هم یک موقع مهیا شود. آنها نیز حق دارند زنده گی کنند؛ آزادی باشند؛ و حکومت کنند.

محمود کرزی در مورد خط دیورند و تنشهای اخیر چنین گفته است:

بیائید تا خود مات مسئله خط دیورند را با پاکستان حل کنیم؛ مردمان آنسوی مرز به درد ما نمی خورد. ما به پاکستان نیاز داریم.

منبع: http://www.khaama.com/persian/archives/5375

این هم سایت بینوا: http://benawa.com/fullstory.php?id=54986

در ضمن که من از این مطلب سایت بینوا که به زبان پشتو نوشته شده یک پرینت اسکرین گرفتم که اگه زمانی کسی این مطلب را خواند اما مطلب را از لینک برداشته بودند باز من مجبور نباشم که به خوانندگان جواب پس بدهم که حرف بی منبع زده ام. آخر به سیاست سیاست مدارهای این کشور هیچ اعتباری نیست یک نفر حاضر است که تمام تاریخ اش را زیر سوال ببرد اما به قدرت برسد بعدش که آب ها از آسیاب افتاد ممکن است که همان سیاست قبلی روی کار شود و شاید هم نشود. به هر حال کار ما محض احتیاط بود.

هدفم از نشر این مطلب فقط عجیب بودنش برای من است نمیخواهم تفسیر کنم که چرا این آدم این حرف را زده چرا که به حرف های نزدیک انتخابات هیچ اعتباری نیست.

نمیخواهم بگویم خوشحالم یا ناراحت چرا که من هیچ کدامشان نیستم.

من فقط یک چیز را برای آینده این مملکت میخواهم آن هم آبادی آن است. دست هر قومی که می خواهد باشد. این حرف و حدیث ها برای مردم این سرزمین دیگر رنگ و بوی خود را از دست داده مردم از اینده افغانستان خیلی نا امید هستند. سخت است زندگی در کشوری که یک ثانیه هم به ارامش نسبی اش اعتبار نداشته باشی. برای هر تغییری؛ هر تصمیمی که یکی از دونر های این خراب شده میگیرد و اعلام میکند هزارها شرکت بسته می شود و هزاران تن بیکار میشوند چرا که دیگر پول نمیچرخد. کار کمتر از گذشته میشود و همه منتظر هستن که جنگ شود و در آن لحظه بارشان بسته باشد که سریعا به سویی فرار کنند.

پ.ن: ما فرزندان این سرزمین مبهوت مقهور بودنمان هستیم  و به قول امید که من شکست خورده بودم همان دم که بدنیا آمدم.

کنسرت خیابانی:

اولین کنسرت خیابانی که از طرف افغانستانی های خودمان با هنرنمایی گروه مورچه ها در کافه نارنجی در کارته چهار کابل روز پنج شنبه گذشته با داشتن مجوز رسمی از وزارت داخله جمهوری اسلامی افغانستان برگزار شد؛ با فتوای ملای مسجد محل توسط پلیس هایی که برای تامین امنیت کنسرت آمده بودند مختل شد.

نتیجه: هنوز در افغانستان یک ملای محل؛ که فتوای انتخاری میدهد به راحتی میتواند یک مجوز رسمی یک وزارت مهم را با هیچ برابر کند.

2 دیدگاه برای «خبرهای عجیب امروز»

  1. جمله های محمود کرزی، خیلی واسم آشناست؛ اونجا از واژه قومیت استفاده می کنند و اینجا از آزادی های اجتماعی می گن و همش واسه چند روز قبل از انتخاباته، البته امیدوارم واسه شما اینجور نباشه و محمد کرزی مثل همتایان ایرانیش رفتار نکنه … اما جمله هاش لبخندی رو روی لبام می نشونه که به قول معروف از هزار گریه غم انگیزتره …

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s