خطاب به تلویزیون 1 افغانستان


چند روز قبل که می رفتیم سرکار نرسیده به کمپ ایگر و سفارت آلمان سرک یک طرفه است ولی زورمندان خلاف می آیند تا به سرکی که توسط وزارت خارجه بسته شده و ارث پدرش اعلام کرده وارد شوند و از آنجا راحت و بی دغدغه بدون ترافیک راهشان را کوتاه کنند؛ یک واقعه جالب دیدم.
پولیس های ترافیک راه یک موتر دولتی را بستند و ازو خواستند که خلاف نیاید و مجبورش کردند که از نیمه سرک که خلاف امده بود برگردد. در همین حین … ناگهان دیدیم که فیلمبردار تلویزیون یک هم از حادثه فیلمبرداری میکنه!! برایم خیلی عجیب بود اولین سوالی که از دوستان پرسیدم این بود که این خبرنگار کجا بود در این معجزه؟
بعد از رفتن خبرنگار ما هم رفتیم. وقتی برگشتیم دیدیم همان آش است و همان کاسه کنار کمپ ایگر منتظر دوستان بودیم که دیدیم پولیس ترافیک خودش به موترای دولتی میگه بیا از این راه برو.
تازه دو هزاریم افتاد.
شب که برنامه را در تلویزیون یک دیدیم واقعا تاسف خوردم. عوام فریبی تا چه حد. همه چی فرمالیته بوده و خبرنگار و آن برگشتاندن ماشین دولتی همه برای صحنه سازی بود.
بیشتر از همه برای تلویزیون متاسف شدم من میدانستم و شنیده بودم که این تلویزیون ها خبرهایی تولید می کنند که به منافع خودشان و آن عده ای که آنها را حمایت مالی میکنند لطمه ای وارد نکند ولی دیگه نمیدانستم که برای عوام فریبی و خوش چهره نشان دادن دولت اینقدر پست و پاچه خوار عمل میکنند.
حالا که آن فیلم صحنه سازی شده در تلویزیون یک پخش شد مردم فکر میکنند که های این دولت چقدر تغییر کرده جلوی زیر پای گذاشتن قوانین توسط زورمندان را میگیرند.
شرم به همه کسانی که حتی دمی برای مردم این کشور درست فکر و عمل نکردند و همیشه به فکر منافع خود و پر کردن جیب شان هستند به هر قیمتی!
= یعنی یک نفر خواهد بود که دل بسوزانه برای این کشور؟؟

4 دیدگاه برای «خطاب به تلویزیون 1 افغانستان»

 1. سلام اگه دوست دارید به این وبلاگ هم سر بزنید :

  http://www.birooni.wordpress.com

  در ضمن از طرف ایرانیان امید آزادی افغانستان را دارم و امیدوارم روزی بیاید که افغانستان یکی از مرفه ترین کشور ها و آزادترین برای زنان باشد

 2. خیلی جالب بود. واقعا که شرم به این دولت و این ملت خواب برده

 3. دوست عزيز نوشته شما را خواندم ، شما به حال تلويزيون  أفسوس كرديد و من به حال سواد شما كه داخل بطن چي انسان بي تعبيري و چيز نا فهم  حضور دارد واقعا متأسف استم ، به حدي شما نادان هستيد كه حد اقل معلومات را نيز نداريد تا تفكيك كنيد كه چي كار مربوط كي است. اين وظيفه ي يك تلويزيون نيست كه قانون ترافيك را بالا مردم احمق مثل شما كه براي كوتاه كردن راه شان همه چيز را زير پا ميكنيد ، بياموزي بل اين وظيفه رسانه ها است تا از يك پديده منفي و ولو به گفته شما صحنه سازي شده هم باشد خبر بسازي تا شما را بياموزي كه از قانون شكني دست بردارد و فرهنك رعايت قانون را به شما بي فرهنگ ها بفهماند ، لطفا كمي عميقتر بي انديشيد و معلومات تا را بي افزايد ، يك مشوره أخير هم همينكه همه چيز را دقيق وارسي كنيد و بعد در فشأني ، از نظر من كار تلويزيون عالي و ناب است .

  تشكر 
  عثماني از كابل

 4. جناب سادات، ابتدا شما که دستور زبان فارسی را نمیدانید، کلمه های چون (بیواموزی) در این متن تو کاملا خلاف دستور زبان استفاده کردی. در ضمن انسانها در هز زمینه باید ادب داشته باشد. شما هیچ ادب نوشتن را رعایت نکردید، من به شما توصیه میکنم در هر جای، در گفتار، در نوشتار، در بخورد و ……….. ادب را یاد بگرید.
  همچنان سطح درک شما بسیار ضعیف است، حتا برابر بچه های صنف ابتدایی مکتب هم نیست. شما اول موضوع که در این ویبلاگ نوشته شده درست درک نکردید، نوسیده ی این مطلب هدفش از عوام فریبی تلویزوین یک است که به ملت افغانستان اذهان میکند که دلت افغانستان بسیار قانون مند شده، حتا ترافیک میتواند از خلاف ورزی موتر های دولتی و مقام های بلند پایه جلو گیری نماید، درصورتیکه همه ما شاهد هستیم که این موترهای پولیس و دیگر مقام ها چقدر از مقام خود سو استفاده میکند. ولی شما بدون اینکه موضوع را درک کنید در برابر نویسنده این مطلب بی ادبی کردید. جای تاسف است که انستانهای مثل شما به عوض که به خلاف ورزی های این مملکت انگشت انتقاد بگذارید، از کسانیکه در کمبودی های این کشور بی سرو بی پا انتقاد میکند، نسبت به آنها از لحن بی ادبی استفاده میکنید.
  به قول معروف: لقمان حکیم را گفتن ادب از که آموختی؟ گفت از بی ادبان. حالا این بی ادبی شما هم دال براین مقوله است.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s